LinkedIn ako nástroj pri hľadaní práce

Facebook má viac ako 2 milióny slovenských používateľov, čo je 36% Slovákov rôznych vekových kategórií a odborného zamerania. Na druhej strane svoj profil na LinkedIn majú len 2%. Mnohí profesionáli si neuvedomujú, že práve LinkedIn im môže otvoriť mnoho nových možností…

Čo je LinkedIn?

Najväčšia sociálna sieť pre profesionálov založená v roku 2003. V súčasnosti spája viac ako 120 miliónov odborníkov z rôznych oblastí a je najväčšou biznis sociálnou sieťou. Viac informácií na: http://www.linkedin.com/

8 dôvodov, prečo by ste mali byť na LinkedIn

  1. Budujete vzťahy v rámci svojej siete kontaktov. Narozdiel od Facebooku chodia ľudia na LinkedIn za účelom budovania profesionálnych vzťahov.
  2. Zapájaním sa do diskusií, zdieľaním svojich názorov a odpovedaním na otázky budujete svoju značku a profesionálny imidž v rámci odborných skupín. Nikdy neviete, kedy narazíte na potenciálneho zamestnávateľa alebo klienta.
  3. Máte prístup k najnovším trendom vo svojom odbore a článkom, ktoré píšu odborníci z celého sveta.
  4. Zviditeľníte sa a vytvoríte si väčšie šance na nové pracovné príležitosti – personalisti využívajú pri  vyhľadávaní potenciálnych zamestnancov práve LinkedIn.
  5. Dozviete sa o pracovných príležitostiach, ktoré nie sú oficiálne inzerované na pracovných portáloch.
  6. Môžete byť oslovení headhuntermi zo zahraničia.
  7. Pracovné referencie vo vašom profile môžu presvedčiť vášho potenciálneho zamestnávateľa alebo klienta, aby si vybral práve vás.
  8. Máte prehľad o úspechoch svojich kontaktov, sledujete ich napredovanie a rozvoj.

Chcete si založiť na LinkedIn svoj profil ale neviete ako na to? Prečítajte si náš návod na blogu Hľadači pokladov.