Monika Branišová

Konzultant

Krátko z mojej minulosti

Vyštudovala som učiteľstvo akademických predmetov biológie a chémie na Pedagogickej fakulte Trnavskej univerzity. Počas štúdia som mala možnosť praxovať na ZŠ a gymnáziu. Práca s ľuďmi ma veľmi bavila a napĺňala, ale cítila som potrebu dynamickejšieho a rôznorodého prostredia a preto som sa rozhodla pre HR.  V tejto oblasti pôsobím už vyše 2 rokov a prešla som recruitingom rôznych pozícií – od tých nižších, cez stredný až vyšší manažment. Mám rada výzvy, tak ako aj moderná doba hýbe svetom technológií, tak som prijala nový  “challenge“ IT segmentu.

Ako vyzerá môj pracovný deň v SYNERGIE?

Keď prichádzam ráno do práce, môj deň ma naladí šálkou espressa a samozrejme nesmie chýbať škorica. That´s me. Potom prichádzajú na rad e-maily, reakcie od kandidátov a púšťam sa do vyhľadávania tých správnych  talentov v oblasti IT & Telco na rôzne pozície. “Lovenie” začína všade tam, čo poznám, ale vždy sa snažím prichádzať s novými nápadmi a riešeniami, čo ma posúva ďalej a tak rada prinášam nové možnosti.

Prečo ma baví pracovať v SYNERGIE?

Základom každej práce je tímová spolupráca, pretože vtedy dokážete veľké veci. Mám tu super tím kolegov, ktorí deň spríjemnia, aj keby bol dolu hlavou. Mám rada kontakt s ľuďmi a komunikácia u mňa prebieha na denno-dennej báze, či už telefonická, skype alebo osobné stretnutia priamo s kandidátmi a rovnako aj koordinácia a manažovanie stretnutí kandidátov s klientmi. Moje pôsobenie v HR a budovanie siete kontaktov mi prinieslo rozhľad aj v consultingu, nakoľko ma ľudia poznajú a oslovujú, či už pri hľadaní ich dream jobov alebo rady s CV/ LinkedIn profilom. To je to, čo ma na práci baví a napĺňa.

Keď nepracujem…

Aj tak pracujem :). Som veľmi aktívna a preto po práci vyhľadávam rôzne možnosti workshopov, networking akcií zameraných na HR, alebo marketing, pretože mám rada kreatívnu prácu a snažím sa veci robiť inak. A keď naozaj nepracujem, rada chodím na pohár vínka s kamarátmi, alebo si ho len tak vychutnávam doma. Milujem cestovanie, spoznávanie nových kultúr, prírodu, turistiku, neplánované a dobrodružné akcie. Práca s ľuďmi je často náročná, ale o to pestrá, dynamická a preto si svoju energiu chodím vybiť na jumping.