Monika Smiešková

Konzultant

Krátko z mojej minulosti

Pretože som sa nedostala na žurnalistiku, ako som pôvodne plánovala, vyštudovala som európske rozvojové programy. Možno to bolo nakoniec aj lepšie, pretože vďaka medzinárodným štúdiám v angličtine, som mala príležitosť venovať sa popri štúdiu svojej vášni – cestovaniu. Študovala som vo Fínsku, Kanade, Chorvátsku a stážovala som v Grécku a Čechách ako absolventka. Už počas školy som vedela, že chcem pracovať v HR, ale nejakou náhodou som skončila na finančnom oddelení jedného korporátu. Určite ale neberiem ten čas ako stratený, keďže som sa naučila veľa z finančého sveta, čo mi pomáha aj pri finančných pozíciach v mojej súčasnej práci.

Ako vyzerá môj pracovný deň v SYNERGIE?

Ráno, väčšinou okolo pol 9h prídem do práce a pozriem si v kalendári, čo ma na dnešný deň čaká. Pri raňajkách a káve sa pustím do vybavovania emailov, inzercie a iných činností, pri ktorých nevadí mať plné ústa. Podľa plánu potom vyhľadávam kandidátov na rôzne pozície, “screenujem” a dohadujem si pohovory na aktuálny aj ďalší týždeň a samozrejme pohovorujem uchádzačov, z ktorých potom vyberám tých najlepších a prezentujem ich klientom.

Prečo ma baví pracovať v SYNERGIE?

Čo sa týka samotnej práce, tak určite osobný kontakt s ľuďmi. Práca s ľuďmi je veľmi rôznorodá a či už sa jedná o pozitívne alebo negatívne skúsenosti, človek sa nikdy nenudí. Ako je každý človek iný, aj každý pohovor je iný. Ale čo ma motivuje chodiť každý deň do práce je určite kolektív a prostredie, v ktorom sa cítim príjemne a autonómne.

Keď nepracujem…

Po práci rada len tak vegetím pri telke a mojkám sa s kocúrom, ktorého som adoptovala z útulku. A keď nemusím ísť do práce? Asi najradšej objavujem svet a spoznávam nové miesta a ľudí. Mojím najväčším snom je krok za krokom precestovať svet. Milujem rock a metal, s čím súvisia koncerty a letné festivaly alebo chodím na vychádzky a túry do prírody a hôr. Nepohrdnem ani pravou stanovačkou alebo niečím adrenalínovým ako je splav divokej vody.