Veronika Štyráková

Konzultant

Krátko z mojej minulosti

Po skončení bakalárskeho štúdia na Fakulte Managementu Univerzity Komenského v Bratislave som si uvedomila, že nie práca s číslami, ale práca s ľuďmi je to, čo ma baví a napĺňa. Po absolvovaní dvoch študijných Erasmus pobytov som sa usadila doma na Slovensku a zamestnala sa v Synergie a úspešne dokončila magisterské štúdium.

Ako vyzerá môj pracovný deň v SYNERGIE?

Môj pracovný deň začína tým, že si uvarím 0,7l šálku čaju a nazriem do svojho „to do listu“. Mojou primárnou úlohou je nájsť vhodných kandidátov na rôzne IT pozície, osloviť ich, priblížiť im náplň práce a iné informácie, o ktoré sa zaujímajú. Dohadujem im tiež osobné stretnutia s mojimi kolegyňami konzultantkami.

Prečo ma baví pracovať v SYNERGIE?

Vo všeobecnosti ma veľmi bavia výzvy. Práca IT recruitera je pre mňa výzva sama o sebe. Nikdy pred tým som sa nepohybovala v IT sfére ani náznakom, no Synergie prelomila moje bariéry a strach. Baví ma vzdelávať sa v tejto oblasti a učiť sa komunikovať s IT-zmýšľajúcimi ľuďmi. K práci určite patria aj kolegovia, no a tí ma bavia ešte viac 🙂

Keď nepracujem…

Svoj voľný čas sa snažím rozdeliť rovnomerne medzi rodinu, priateľov a šport, ktorý je pre mňa zároveň úplne najlepším relaxom. Keďže som od útleho detstva veľmi športovo založená, často sa mi stáva, že sa ním nechám uniesť na úkor povinností :). Ako dievča z Oravy, milujem lyžovanie, horskú turistiku, beh, posilňovanie a vlastne všetky formy aktivít, kde si môžem vybiť svoju energiu a temperament.