Pomáhame utečencom tak, ako najlepšie vieme. Aj preto, že medzi členmi nášho tímu máme ľudí z Ukrajiny, je pre nás pomoc utečencom pred vojnou osobnou záležitosťou.

V rámci tejto činnosti sa okrem hmotných darov sústredíme primárne na to, aby sme pomohli ukrajinským utečencom vstúpiť na pracovný trh.

POMOC  MUSELA BYŤ HLAVNE RÝCHLA

Už 24. februára sme začali podnikať kroky, ktoré našim ukrajinským kolegom a kolegyniam mali uľahčiť ťažkú situáciu, v ktorých sa oni a ich rodiny na Ukrajine nachádzajú.

  • Poskytli sme našim ukrajinským zamestnancom bonus určený na pomoc ich rodinám, alebo Ukrajine ako takej. 
  • Predĺžili sme pracovné zmluvy všetkým súčasným dočasne zamestnaným zamestnancom, ktorým končili v marci.
  • Ponúkli sme dlhodobé ubytovanie a pomoc s nájdením pracovného miesta ich rodinám, pokiaľ sa rozhodnú prísť do Čiech, alebo na Slovensko.

EFEKTÍVNY ALTRUISMUS OD PREVÁDZKOVATEĽA PRACOVNÉHO PORTÁLU 

Koncom februára sme sa spojili s množstvom iných firiem a dali dohromady zbierku potravín a ďalších dôležitých vecí pre utečencov vstupujúcich do Poľska, alebo na Slovensko. Vieme ale, že v tejto činnosti sa nenachádza náš hlavný prínos. Oveľa viac môžeme utečencom pomôcť tým, čo vieme najlepšie, hľadaním práce.

 

UKRAJINCI HĽADAJÚ PRÁCU A UBYTOVANIE

Okamžite sme sa pustili do hľadania vhodného ubytovania v Brne, Chebe a Bratislave a následnom nákupe nábytku a vybavenia domácnosti. Prvních 25 dospelých a 11 detí našlo v našich bytoch a hoteloch útočisko už začiatkom marca. Pomohli sme im komunikovať s úradmi, zaregistrovať sa a získať víza, aby na papierovanie, ktoré môže byť občas náročné aj pre miestnych, neboli sami. Aktuálne v týchto snahách naďalej pokračujeme.

Členovia tímu Synergie začali v tejto dobe komunikovať so súčasnými klientmi o možnosti zamestnania prichádzajúcich ukrajinských utečencov a takisto oslovovať nových klientov. Organizovali sme skupinové pohovory a 14. marca sa spustilo prvé kolo zaškolenia našich Ukrajincov.

Ďalším 25  utečencom s deťmi sme zaistili dopravu a 21. marca ich ubytovali v Bratislave.

POMOC  UTEČENCOM PRE NÁS NEKONČÍ

So všetkými utečencami zostávame v kontakte a poskytujeme im neustálu informačnú podporu. Dávame im príležitosť učiť sa slovensky a česky, tvoríme ich CV a tie posielame potenciálnym zamestnávateľom. Vytvárame tak systémové riešenia pre integráciu prichádzajúcich Ukrajincov do Českej republiky a na Slovensko a sme radi, že sa zatiaľ osvedčujú.

Vzhľadom k rozsiahlej pôsobnosti SYNERGIE GROUP, hľadáme pracovné uplatnenie pre utečencov aj v západných krajinách ako sú Francúzsko, Nemecko, Belgicko a ďalšie.