Je dnes vôbec výhodné agentúrne zamestnávanie?

Dočasné pridelenie zamestnancov, agentúrne zamestnávanie alebo Temporary Staffing je moderná flexibilná forma zamestnávania využívaná za účelom efektívnejšieho využitia ľudských zdrojov. V dnešnej dobe je dočasné pridelenie prítomné prakticky v celom svete, a to  organizáciách všetkých typov a veľkostí (logistické, výrobné, strojárenské, SSC, IT, a pod.), keďže im dáva možnosť okamžitého získania rôzne veľkých tímov bez navyšovania kapacít svojich obslužných oddelení (náborové, mzdové…)

Kedy siahnuť po dočasnom pridelení? 

Každá organizácia sa už dostala do situácie, kedy potrebovala navýšiť počet zamestnancov z dôvodu realizácie nového projektu, zavedenia nových pracovných zmien, čakania na schválenie „headcountu“, sezónneho nárastu alebo náhrady za dočasne neprítomých zamestnancov (dovolenka, PN, materská, a pod.). V týchto situáciách je z časového a finančného hľadiska najefektívnejšie využiť služby agentúry dočasného zamestnávania, keďže dokáže poskytnúť potrebných zamestnancov v relatívne krátkom čase spolu so zabezpečením všetkých administratívnych a personálnych úkonov. 

Prečo je to výhodné? 

Najčastejšou otázkou, ktorú od našich potenciálnych klientov dostávame, je bezpochyby: Prečo by sme mali využívať vaše služby, keď si pracovníkov vieme zamestnať aj sami? 

Výhody agentúrneho zamestnania možno zhrnúť do nasledovných bodov: 

  • Flexibilita – zamestnanci sú v krátkom čase pridelení a pripravení na prácu 
  • Eliminácia administratívnej a mzdovej agendy 
  • Efektivita – ušetríme čas, energiu a náklady vášho personálneho oddelenia 
  • Možnosť zamerania sa na svoj „core business“ 
  • Zabepečenie náboru zamestnancov 
  • Navýšenie cash flow o obdobie medzi výplatným termínom a úhradou faktúry 
  • Bezplatné poradenstvo ohľadom všetkých personálnych otázok 

 

Rád s vami prediskutujem novinky a trendy v agentúrnom zamestnávaní – neváhajte ma kontaktovať:

 

 

NAPÍŠTE NÁM, AKÝCH ZAMESTNANCOV POTREBUJETE. SPOJÍME SA S VAMI A NÁJDEME RIEŠENIE.

Ak si hľadáte prácu, prosím kliknite sem. Inak vaša žiadosť nemôže byť spracovaná. Formulár nižšie je určený len pre firmy (zamestnávateľov).

Vaše meno(Povinné)
This field is for validation purposes and should be left unchanged.

Prečo spolupracovať so SYNERGIE?

Personálna agentúra SYNERGIE má dlhoročné skúsenosti s agentúrnym zamestnávaním rôznych pozícií v odvetviach ako logistika, automotive, retail, administratíva, ale aj sales a marketing. Prečítajte si viac o službách SYNERGIE.